A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Диканський будинок дитячої та юнацької творчості Диканської селищної ради

Що таке толерантність?

Дата: 12.01.2021 13:10
Кількість переглядів: 32

 

Сучасна культурна людина - це не тільки освічена людина, але людина, що володіє почуттям самоповаги, яку шанують оточуючі. Толерантність вважається ознакою високого духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, групи, суспільства в цілому.

Толерантність - це повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і способів прояву людської індивідуальності.

До вашої уваги пропоную прочитати казку і зробити висновки.

Казка

Жила-була на землі дівчина на ім'я Любов. Нудно їй було жити на світі без подружки. Ось і звернулася вона до старого, сивого чарівника, котрий прожив сто років :

- Допоможи мені, дідусь, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все відпущене мені Богом життя.

Подумав чарівник і сказав:

- Приходь до мене завтра вранці, коли перші птахи заспівають, і роса ще не просохне .

Вранці, коли червоне сонце освітило землю, прийшла Любов до призначеного місця . Прийшла і бачить: стоять п'ять прекрасних дівчат, одна гарніша іншої.

- Ось вибирай, - сказав чарівник, - одну звуть Радість, іншу - Удача, третю - Краса, четверту - Печаль, п'яту - Доброта.

- Вони всі прекрасні, - сказала Любов. - Не знаю, кого й обрати ...

- Твоя правда, - відповів чарівник, - вони всі хороші, і ти в житті ще зустрінешся з ними, а може, і дружити будеш, але вибери одну з них. Вона й буде тобі подружкою на все твоє життя.

Підійшла Любов до дівчат ближче , подивилася в очі кожній.

Задумалася Любов.

Любов підійшла до дівчини на ім'я Доброта і простягла їй руку.

-А кого б обрали ви? Чому?

Через два-три роки ви закінчите школу, станете самостійними.

Якими ви повинні бути, щоб максимально швидко адаптуватися до тих умов, в які потрапите після закінчення школи? Адаптація людини до нових умов, як в житті, так і в професійній діяльності можлива лише за наявності сформованих професійних і соціальних умінь якостей особистості. Одним з таких якостей є толерантність. У житті людина спілкується з представниками різних національностей, культур, світів, конфесій, соціальних верств, тому важливо навчитися поважати культурні цінності, як свого народу, так і представників іншої культури, релігії, навчитися знаходити точки дотику. Крім того, толерантність як якість особистості вважається необхідним для успішної адаптації до нових несподіваних умов. Люди, які не володіють толерантністю, проявляючи категоричність, виявляються нездатними до змін, яких вимагає від нас життя.

Наприкінці мені хочеться сказати, що клас або гурток - це маленька родина. І хочеться, щоб в цій родині не було ні лайки, ні сварок, а завжди панували доброта, повага, взаєморозуміння.

Керівник гуртка "Стань творцем свого життя" Алла Оніпко

#диканськийбудиноктворчості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень