Районні змагання зі швидкісної радіотелеграфії "Юний радист" визначили переможців

Дата: 03.12.2020 12:13

Протягом двох тижнів на гурткових заняттях у районному Будинку дитячої та юнацької творчості проходили змагання зі швидкісної радіотелеграфії серед вихованців гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку", які навчаються більше одного року. Діти завзято змагалися із знання азбуки Морзе, результати записувалися в підсумкові протоколи молодшої і старшої вікової групи, згідно Положення про змагання. У молодшій віковій групі на змаганнях виступили: Король Маргарита, 9 років, Лидзар Євген, 9 років (учні Диканської ЗОШ І- ІІІ ст., Рудь Давид, 11 років (учень НВК ім. М.В. Гоголя), Король Ігор, 12 років (учень Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст.) У старшій віковій групі виступили: Рокотянський Владислав, 13 років, Чипенко Станіслав, 13 років, Добринін Артем, 13 років (учні НВК ім. М.В Гоголя), Медник Владислава, 14 років, Медник Антоніна, 15 років, Ахмедов Дмитро, 17 років (учні Великобудищанської ЗОШ І-ІІІ ст.), Стрижак Михайло, 16 років, Краснянський Назар, 18 років (студенти).

Юні радисти виконували такі завдання:

1. Передача буквенних радіограм азбукою Морзе (символів за 1 хвилину)

2. Передача цифрових радіограм азбукою Морзе (символів за 1 хвилину)

3. Приймання літер на слух у комп'ютерній програмі "АРАК 2"

4. Приймання цифр на слух у комп'ютерній програмі "АРАК2"

5. Робота в комп'ютерній програмі "Morse Runner" за 10 хвилин (робота з віртуальними кореспондентами азбукою Морзе)

6. Запис смислового буквенного тексту у комп'ютерній програмі "АРАК 2" з різною швидкістю (від 30 до 110 знаків за 1 хвилину)

7. Запис смислового цифрового тексту у комп'ютерній програмі "АРАК 2" з різною швидкістю (від 30 до 110 знаків за 1 хвилину)

Усі вихованці виконали вправи 1 - 4, Рокотянський Владислав виконував також завдання 6 - 7 зі швидкістю 40 знаків за 1 хв. Лідери змагань, звісно, - наші студенти, переможці Всеукраїнських змагань Михайло і Назар, які виконують усі завдання на високому рівні (швидкість запису текстів 110 знаків за 1 хв.).

Згідно підсумкового протоколу змагань зі швидкісної радіотелеграфії:

у молодшій віковій групі: золото - Лидзар Євген, срібло - Король Ігор, Рудь Давид, бронза - Король Маргарита

у старшій віковій групі: золото - Стрижак Михайло і Краснянський Назар, срібло - Рокотянський Владислав, бронза - Чипенко Станіслав, Добринін Артем. Усі переможці і учасники змагань отримали грамоти та медалі. Нагородження тих, хто зміг прибути, відбулося напередодні Дня Збройних Сил України біля "козаків" районного дитячого майданчика.

Україно, виростає нова зміна патріотів, захисників Вітчизни! Юні радисти на Диканщині - це перлина національно-патріотичного виховання у позашкільному навчальному закладі, це стимул до розвитку індивідуальних здібностей особистості, змістовна організація дозвілля дітей та допрофесійна підготовка підростаючого покоління.

На фото: (з ліва на право) Рудь Давид, Стрижак Михайло, Добринін Артем, Чипенко Станіслав, Рокотянський Владислав, Лидзар Євген, Король Маргарита.

Керівник гуртка Марина Дєєва