Чесність і правдивість.

Дата: 25.03.2021 15:18

Гурток "Християнська етика"

Тема "Чесність і правдивість"

Дорогі діти! Подивіться хто зараз вдома вільний і долучіть їх до експерименту.)))

Для цього нам знадобиться дві склянки чистої води і пакетик харчового барвника. Як бачите - у склянках прозора і чиста вода. А що буде коли ми добавимо в одну склянку трохи барвника? Вода змінила забарвлення і стала не такою прозорою, як була раніше. І не придатною до вживання.

А в іншу склянку додамо більшу кількість барвника. Що сталося з водою? Вона геть втратила свою первинну чистоту, змінила колір і, знову ж таки, стала непридатною до вживання.

Ми не зможемо її використати для приготування їжі чи прибирання в кімнаті, попрати в ній одяг. Чому? Тому, що вона все забруднить.

От так діти, якщо до правди додати трішки неправди, то це прирівнюється до обману. А скрізь у Святому Письмі обман називають ворогом Істини.

Ось познайомтеся з історією про дівчинку Наталку, яка помилково вважала,що маленька брехня - це не брехня зовсім.

Маленька брехня

Ганнуся впала і зламала ногу. Довелося в гіпсі лежати вдома. Вона дуже переживала, що багато в школі пропустить, а тоді зовсім відстане від однокласників.

Друзі вирішили виручити однокласницю: домовилися щодня носити їй уроки і пояснювати, коли вона щось не зрозуміє.

Коли настала черга Наталки провідувати Ганнусю, вона не пішла до однокласниці. У класі збрехала, що в неї бабуся захворіла.

Як тобі не соромно! - обурилася Надійка. - Та ти ж учора цілий день через скакалку на вулиці стрибала.

- Подумаєш, злочин великий, - трохи зашарілась Наталка.- Я зовсім трішки збрехала.

Г.Кирпа

Діти, подумайте і дайте відповіді на запитання.

1.Чому однокласники вирішили щодня провідувати Ганнусю?

2.Як поступила Наталка, коли настала її черга?

3.Чи визнала Наталка свою провину?

4.Як ви гадаєте, чи може бути брехня малою і великою?

Наш народ каже: "Брехнею світ пройдеш, а назад не повернешся". Тому краще сказати правду, якою б вона не була. Тож, діти, будьте з усіма чесними, і вам буде легко жити , бо ви нікого не скривдили і нікого не обдурили.

Керівник гуртка А.Оніпко

#будинокдитячоїтворчості