27.01.2025р. Онлайн тренінг "Ненасильницьке спілкування" для педагогів Диканського БДЮТ.
23 січня 2025р. педагоги Диканського БДЮТ відвідали онлайн тренінг від "Простору розвитку для вчителів" з теми "Ненасильницьке спілкування", отримавши корисні знання та сертифікати.
Ненасильницьке спілкування (ННС, або спілкування співпереживання чи спілкування співпраці) – це метод комунікації, розроблений Маршалом Розенбергом на початку 1960-х років. Саме тоді він сформулював чотири правила спілкування без агресії, опираючись на гуманістичну філософію Махатми Ганді.
ННС допомагає по-новому виражати себе, створити душевний зв’язок з іншими людьми, вчить цінувати почуття й потреби, як свої, так і оточення, та давати одне одному якісний зворотний зв’язок.
Мета емоційно зрілого ННС – створювати й підтримувати таку якість стосунків, за якої потреби кожного задоволені. Ця модель спілкування може бути використана для розв’язання будь-яких проблем: конфлікти в школі, на роботі, у родинному колі.
Ненасильницьке спілкування складається з 4-х компонентів: спостереження без суджень і оцінок, ваші почуття та потреби, почуття та потреби інших (припущення), прохання.
Звичайно, ненасильницьке спілкування не є універсальним засобом для вирішення всіх конфліктів. Проте важливо пам’ятати, що для ефективного застосування ненасильницького спілкування потрібен час і бажання всіх учасників комунікації навчитися нового.
Методист БДЮТ Олена Жданова