13.04.2023р. Гурток "Культура мови та спілкування "

Дата: 03.05.2023 10:06

Тема: "Величне свято - Великдень".

Мета: сприяти розвитку інтересів дітей про свято Великодня; виховувати повагу до традицій свого народу, любов до рідного краю; розширити та поглибити знання дітей про Великодні свята (обереги, символи); показати красу і значущість одного з найвеличніших християнських свят.

Свято проситься у хату –

Швидше двері відчини.

За столом і мама, й тато,

Їхні дочки та сини.

Ще й прибігли онучата

До бабусі й дідуся.

Святом повниться вся хата,

За столом родина вся.

Крашанки, свячена паска

Вже чекають на столі.

Тут і шинка, і ковбаска,

Хрін і масло, і драглі.

Крашанки – то справжнє диво,

Найдивніше із чудес.

Усміхаються щасливо

Й кажуть всі: «Христос Воскрес!»

Весною до нас приходить одне з найвеличніших християнських свят — Великдень. Великодній день — святий день святкують у всьому світі.Воно вважається культовою подією світової історії і головним днем ​​у році для всіх православних християн. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос.

Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов'язане з ним.

У кожного з нас свято Великдень асоціюється з хресним ходом зі свічками, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!». До зовнішньої атрибутики свята можна віднести і улюблені з дитинства рум'яні паски з родзинками, розписані яйця — писанки (крашанки), запашну ковбаску, духмяне сальце, хрін та сіль.

Саме темі "Великдень - величне свято" і було присвячене заняття на гуртку, де вихованці ознайомилися чому саме свято називається Великдень та як воно виникло, прослухавши легенду, дізналися про основні складові Великоднього кошика, за допомогою загадок розгадали кросворд з поданої теми, потім вихованці розповідали та читали вірші, а також тріо у виконанні Кібальник Маргарити, Мірошниченко Матвійка та Лейбіної Олександри виконали чудову веселу великодню пісеньку.

Після цього дітки приступили до виготовлення великодніх подарунків для своїх рідних: рухомі іграшки зайчики та курчатка, листівки "Кумедний кролик" та проявили свій художній талант, розмалювавли фігурки курчаток, великодніх кошиків, крашанок та зайчиків.

Заняття для діток було цікавим та пізнавальним.

Котилася писаночка

З гори на долину.

Прикотилась простісінько

До нас у гостину.

А за нею йде Великдень,

Несе білу паску.

Розсипає між діточок

Радощі і ласку.

Всім світлого та спокійного Великодня!

Керівник гуртка Олена Жданова