18.03.2022. Гурток "Християнська етика "ЧЕСНІСТЬ І ПРАВДИВІСТЬ

Дата: 21.03.2022 10:07

ТЕМА: ЧЕСНІСТЬ І ПРАВДИВІСТЬ

Дорогі діти! Подивіться хто зараз вдома вільний (мама, брат, сестра, бабуся...) і ... долучіть їх до експерименту.)))

Для цього нам знадобиться дві склянки чистої води і пакетик харчового барвника. Як бачите - у склянках прозора і чиста вода. А що буде коли ми добавимо в одну склянку трохи барвника?

Вода змінила забарвлення і стала не такою прозорою, як була раніше. І не придатною до вживання.

А в іншу склянку додамо більшу кількість барвника. Що сталося з водою? Вона геть втратила свою первинну чистоту, змінила колір, і знову ж таки, стала непридатною до вживання.

Ми не зможемо її використати для приготування їжі чи прибирання в кімнаті, попрати в ній одяг. Чому?

Тому, що вона все забруднить.

От так діти, якщо до правди додати трішки неправди, то це прирівнюється до обману. А скрізь у Святому Письмі обман називають ворогом Істини.

Ось познайомтесь з історією про дівчинку Наталка, яка помилково вважала, що маленька брехня - це не брехня зовсім.

Ганнуся впала і зламала ногу. Довелося вдома лежати в гіпсі. Вона дуже переживала, що багато пропустить, а тоді зовсім відстане від однокласників.

Друзі вирішили виручити однокласницю: домовилися щодня їй носити уроки і пояснювати, коли вона щось не зрозуміє.

Коли настала черга Наталки провідувати Ганнусю, вона не пішла до однокласниці. У класі збрехала, що в неї бабуся захворіла.

Як тобі не соромно! - обурилась Надійка. - Та ти ж учора цілий день через скакалку на вулиці стрибала.

-Подумаєш, злочин великий, - трохи зашарілась Наталка. - Я зовсім трішки збрехала.

Г.Кирпа

Діти, подумайте і дайте відповідь на запитання.

1.Чому однокласники вирішили щодня провідувати Ганнусю?

2.Як поступила Наталка, коли настала її черга?

3. Чи визнала Наталка свою провину?

4.Як ви гадаєте чи може бути брехня малою і великою?

Наш народ каже: "Брехнею світ пройдеш, а назад не повернешся". Тому краще казати правду, якою б вона не була. То ж, діти, будьте з усіма чесними, і вам буде легко жити, бо ви нікого не скривдили і нікого не обдурили.

Керівник гуртка

Алла Оніпко