14.11.2022 Гурток "Спортивний та пішохідний туризм"
ТЕМА.ПiДГОТОВКА ДО ПОХОДУ.
Підготовка до туристичного походу полягає не тільки в тому, щоб скласти список речей та спорядження для походу, а й підготовки свого тіла як фізично, так і морально.
Як готуватися до походу фізично. Фізичну підготовку потрібно починати заздалегідь. Для нескладних походів це займе 2-3 тижні, а для підйому на високогір'я не менше 2-3 місяців. Кращим способом підготовки для походу будуть аеробні навантаження - біг. Біг підтюпцем на далекі відстані допомагає не тільки зміцнити ваші м'язи та розвинути витривалість, а й розвинути вашу «дихалку» (особливо важливо високо в горах, де відчувається брак кисню). Крім бігу, корисно буде проводити заняття для верхнього пояса (руки, плечі і груди) - при використанні треккінгових палок, а на льодовиках льодоруба на ваші руки йде 40-50% навантаження всієї ваги, і при слабкому плечовому поясі вам загрожує сильна крепатура. Для підготовки до велопробігу кращим тренуванням буде їзда на велосипеді, але також підійде і біг на витривалість. Для тих, хто планує перший похід і має слабку фізичну форму почати підготовку потрібно з занять у басейні - плавання зміцнить м'язи та дихання, з мінімальним навантаженням на суглоби. Після кількох тижнів плавання потрібно підключати до тренування біг, для того, щоб суглоби звикли до навантажень.
Також важливо після походу не припиняти заняття спортом, а поступово знижувати навантаження для запобігання можливих болів в суглобах.
Самостійно продовжуйте тренувати біг на витривалість.пробігайте легким бігом без зупинок дистанцію такої довжини,яку зможете подолати за 1,5 хв.
Керівник гуртка Сергій Жернов