19.04.2023 Бінарне заняття керівників гуртків "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" (Марина Дєєва) та "Культура мови та спілкування" (Олена Жданова)

Дата: 05.05.2023 10:39

Тема: Ввічливість. Етика спілкування і культура поведінки. Етикет радіолюбителів в етері коротких хвиль.

Урок ввічливості для юних радіолюбителів пройшов досить цікаво, яскраво і корисно. В нинішній час наше щоденне життя, на жаль, затьмарюють випадки людської невихованості, агресії, аморальності як у спілкуванні, так і в поведінці. Виховання національної гідності у підростаючого покоління не можливе без:

- збереження чистоти миловидної української мови,

- виховання культури спілкування,

- не вживання грубої та ненормованої лексики,

- виховання культури поведінки,

- духовного та патріотичного виховання культурного й ввічливого українця.

Продуктивне обговорення з Елена Жданова про:

- ввічливість,

- культуру поведінки в громадських місцях, за столом, під час перебування на природі,

- культуру спілкування з друзями, вчителями, батьками,

- правила звернення на "Ви" чи на "Ти"

пройшло активно, яскраво і в доступній комунікації.

Діти виконували "ввічливі задачі ", складали квітку ввічливості та виготували власноруч "Кошик ввічливості". Обговорення етикету спілкування радіолюбителів в етері коротких хвиль з Марина Дєєва закарбувало у свідомості дітей головні правила:

- звертатись до кореспондентів в етері виключно на "Ви",

- розмовляти спокійним голосом, не дратівливим тоном,

- у розмові використовувати ввічливі слова, в тому числі радіолюбительські ввічливі коди "Добрий день" "дякую за QSO", "73",

- не використовувати слів критики, незадоволення, ненормованої лексики,

- не допускати спілкування на заборонені Регламентом радіолюбителів теми (релігії, політики, гендерних та статевих відносин).

Виховна, навчальна та розвиваюча мета бінарного заняття досягнута. Діти вільно володіють інформацією запропонованої теми.

Директор БДЮТ Марина Дєєва