11.01.2023 ВЕСЕЛІ СВЯТКИ

Дата: 17.01.2023 10:49

В Україні атрибутами Різдва Христового є кутя, узвар, хліб на покуті й колядники у хату.

КОЛЯДУВАННЯ - давній звичай співучого українського народу.

Мета його - це сповіщення про добру новину - народження Богонемовляти Іісуса Христа, а також величання господарів оселі та зичення гараздів усім членам родини.

КОЛЯДУВАННЯ -це урочисті обходи своїх хрещених батьків, сусідів, родичів і приятелів.

Колядують від Різдва Христового та впродовж усіх святків. А щедрують 13 січня перед святом святого Василя. В цей же день дівчата меланкують (бо в цей день - святої Меланії Римлянені) А ранком хлопці посівають.

Традиційними атрибутами різдвяного обряду є Зірка та рушник.

В нашому позашкільному закладі продовжуємо проводити пізнавально -розважальні заходи для вихованців гуртків та діток з сімей ВПО, де діти вчаться нового, власноруч виготовлять різдвяні сувеніри, вивчать колядки, дізнаються про культуру колядування та скуштують смачних вареників. Бо ж який щедрий вечір без Диканських вереників!?

Культорганізатор Алла Оніпко