08.12.2022 Гурток "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку"

Дата: 21.12.2022 10:50

Тема: Живлення радіостанції. Заряд аккумуляторів. Робота азбукою Морзе.

Змішана форма роботи гуртка полягає і в роботі різновікової групи. Звичайно, рівень знань та вмінь різний, але як необхідний приклад старших для вихованців молодшої підгрупи.

Як живиться радіостанція від аккумулятора, так діти віком 10 років й менше "живляться" , спостерігаючи за роботою доросліших радистів. Одразу мотивація зашкалює й спонукає до активного тренування мозку й рук. Телеграфний механічний ключ впливає на розвиток координації рухів, відчування ритму й такту, а отже музичного слуху, регулює мозкову діяльність на передачу кодованої інформації та прийом інформації вже у розкодованому вигляді.

Важливість таких безкоштовних занять, мабуть, ані діти, ані дорослі до кінця й не усвідомлюють!

Заряджають аккумулятори (з електролітом) для забезпечення роботи радіостанцій "Карат М" та для роботи звукового сигналу при вивченні азбуки Морзе. Усі вихованці навчилися користуватись спеціалізованою електрозарядкою.

Техніка безпеки під час зарядки аккумуляторів :

1. Працювати виключно в присутності та з дозволу керівника гуртка.

2. Під'єднати до аккумулятора "крокодильчики" по фазам, де червоний дротик, то +, а чорний дротик, то -.

3. Розмістити аккумулятор поблизу мережі електроенергії, щоб підключити до живлення зарядний пристрій.

4. Дотримуючись техніки безпеки (сухі руки, тримати вилку пристрою безпечно), вмикаємо заряд аккумулятора на такий час, поки світлодіод з червоного кольору зміниться на зелений.

5. Не залишати зарядний пристрій в робочому стані без нагляду.

6. По закінченню зарядки від'єднати зарядний пристрій від електромережі, а тільки потім від аккумулятора.

Керівник гуртка Марина Дєєва