A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Диканський будинок дитячої та юнацької творчості Диканської селищної ради

13.12..24-14.12 24 Гурток"Чарівна майстерня"

Дата: 25.12.2024 10:55
Кількість переглядів: 24

 Тема : Папє'-маше.

Новорічна іграшка на ялинку в техніці пап'є -маше. Пап’є-маше це паперова маса з клейкими речовинами й наповнювачами, з якої виготовляють іграшки, маски, посуд, театральну бутафорію тощо. Виготовляти вироби за технікою пап'є-маше дуже цікаво і зовсім нескладно, але ця робота потребує терпіння та акуратності. В процесі виготовлення виробу існує лише одна складність, так як потрібно довго сушити матеріал.Існує декілька способів виконання робіт із пап'є-маше. Зараз давайте спробуємо розглянути ці способи та дізнатися різницю в виконанні робіт.

Існує три технології виготовлення виробів з пап’є-маше. За першою виріб виготовляють пошаровим наклеюванням маленьких шматочків мокрого паперу на заздалегідь приготовлену модель. У класичній техніці наносять від кількох до 100 шарів паперу. Зараз для цього часто використовують клей, а раніше застосовували крохмальний клейстер. За другим методом вироби формують з рідкої паперової маси. Папір, розрізаний на дрібні шматочки, заливають гарячою водою і на добу поміщають у тепле місце.

Потім масу кип’ятять, віджимають, розпушують і висушують. Отриману паперову масу ретельно перемішують з крейдою. До паперово-крейдяної суміші, постійно помішуючи, додають клей до отримання пластичного сметано- образного тіста. Як клей використовують суміш крохмального клейстеру і столярного клею. Тісто виливають у приготовлену форму або наносять шаром на її поверхні та витримують до повного висихання.

Також терміном пап’є-маше називають техніку виготовлення тонкостінних, але жорстких зліпків з невеликих уривків паперу, що в багато шарів приклеюють на певну форму. Частіше використовують газетний папір. Іноді до шарів паперу додають шари Для витовлення нашої ми саме останьою технікою і скористались. Для роботи ми використали такі матеріали : повітряну кульку, папір та клей ПВА. Наповнивши повітрям кульку ми поступово обкеювали смужками паперу нашу основу .Після того як наша заготовка добре висохла, приступили до наступного кроку декорування .Спочатку розфарбували , а потім використовуючи технку декупаж , за декорували нашу кульку серветками з новорічним принтом .Ще взяли блискітки та паєтки для прикрашання нашої кульки.З стрічки зробили бант та підвіс прикріпили на термо клей .Наша іграшка готова.

Керівник гуртка Требко М.

#диканськийбудиноктворчості

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень