19.10.2023р. Гурток "Культура мови та спілкування"

Дата: 30.10.2023 10:55

Тема: " Осінній вернісаж"

Мета: розширити світогляд про розмаїття природи восени; розвивати увагу, уяву, спостережливість; узагальнити знання учнів про осінь як пору року, виховувати любов до краси рідного краю, природи.

Як швидко літо промайнуло!

Прийшла осінняя пора

Немов на крилах полинуло

Кохане літечко з двора.

Садок марніє потихеньку

Пожовклі падають листки,

Вітрець не віє вже тепленько,

Жене холоднії хмарки.

Ось і не забарилася наша чарівна Осінь. Вона мандрує полями, садами, гаями, лісами, одягає дерева і кущі в золоті шати, закутує сірими туманами, зволожує рясними дощами.

Осінь - це чудова , замріяна та найзагадковіша пора року. В ній поєднуються чарівність барв теплого літечка з прохолодним подихом зими.

Це час збирання осінніх плодів та час , коли птахи відлітають в теплі краї.

Скільки приємного, таємного, цікавого вона несе із собою.

Недарма про цю пору так багато написано віршів, пісень, оповідань, і , мабуть, немає такого художника, який би не оспівав на полотні осінь.

Подорож осінніми галявинами знань для вихованців гуртка "Культура мови та спілкування" розпочалася із загадок і була присвячена темі "Осінній вернісаж".

Дітки давали відповіді на загадки, щоб розгадати кросворд, таким чином дізналися і пригадали головні місяці осені та їх походження, ознаки осені та осінні плоди; читати вірші, прослухали оповідання про осінь, назвали та запам’ятали осінні прикмети.

Після цікавої осінньої подорожі вихованці виготовили цікаву та досить оригінальну поробку " Запасливий їжачок".

Так як не лише люди готуються до приходу зими, заготовляючи овочі та фрукти на зиму, але і тварини, тому їжачок у діток мав щедрі запаси на цілу зиму.

На занятті дітки були уважними , спостережливим та активно брали участь у нашій подорожі, проявивши свою кмітливість та знання.

Більше й більше листя з кленів

Облітає з кожним днем!

По траві іще зеленій

Між дерев в саду ідем.