28.03.2022 Дистанційне заняття. Гурток "Гончарство"

Дата: 30.03.2022 10:59

З недавніх пір відродилася стара техніка для розвитку дрібної моторики дитини - ліплення з тіста. Сьогодні на гуртку "Гончарство" хочу розповісти докладніше про солоне тісто для ліплення. Ліплення - прекрасна можливість самовиражатися або розслабитися для дорослих, а також розвинути дрібну моторику та фантазію для дітей. Займатися ліпленням з дітьми - це весело і цікаво. Перевага ліплення з солоного тіста в тому, що воно набагато дешевше інших матеріалів для творчості. Для ліплення можна використовувати гончарну глину, пластилін, солоне тісто.

Солоне тісто використовуємо виключно для творчості, адже воно не їстівне. З давніх-давен з солоного тіста ліпили: обереги, дитячі іграшки. В наш час вид творчості стає популярним, з тіста можна виготовити: предмети декору, фігурки, іграшки, картини, відбити ручок та ніжок. Ліпити можна з будь-якого тіста, але не з будь-якого тіста можна виготовити вироби, які будуть зберігатися дуже довго, не втрачаючи зовнішнього вигляду. Секретний матеріал - сіль - цементує тісто, тому вироби тримаються після висихання.

Головні інгредієнти такого тіста:

- борошно;

- сіль;

- вода.

Можна додавати інші складові: клей, олію, фарби.

Рецептів може бути безліч, розглянемо кілька з них.

Солоне звичайне. Склад:

борошно пшеничне - 1ст.;

сіль дрібного помелу - 1ст.;

вода - 0,5ст..

Солоне тісто з клеєм. Склад:

- борошно 2ст.;

- сіль 1ст.;

- клей ПВА - 2ст.л.;

- олія - 1ст.л.;

- вода - 1ст..

Спочатку з'єднуємо борошно і сіль, потім додаємо інші інгредієнти. Щоб підфарбувати тісто, можна додати харчові барвники або натуральний сік, додаючи по краплі і перемішуючи з головою масою. Крім цього, можна, пофарбувати готову саморобку після того, як вона висохне, використовуючи художні фарби.

Діти будь-якого віку можуть використовувати техніку ліплення з солоного тіста, поступово ускладнюючи завдання.

Існують такі види сушіння:

- на повітрі;

- у духовці;

- на батареї;

- на сонці.

Вироби потрібно добре вирушити.

Спробуйте з батьками зробити солоне тісто для подальшого використання на гуртках "Гончарство" та "Ліплення".

Керівник гуртка В.Оксьоменко