27.04.2022 Дистанційне заняття. Гурток "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку"
Тема дистанційного заняття: Аматорський радіозв'язок.
Аматорський радіозв'язок - це вихід в ефір на виділених частотних смугах, що проводиться з метою взаємного спілкування, самонавчання, технічних досліджень, дозвілля, радіоспорту, змагань та аварійного зв'язку, виключно з особистої зацікавленості та без отримання матеріального зиску, і здійснюється радіоаматорами, тобто особами, котрі мають відповідну технічну кваліфікацію, обладнання та дозвіл національної адміністрації зв'язку.
Робоче місце оператора аматорської радіостанції бачимо на фото з Вікепедії та впізнаємо роботу наших юних операторів аматорської служби радіозв'язку в Будинку творчості!!!!!
Службу радіоаматорського зв'язку (аматорська служба та аматорська супутникова служба) було засновано Міжнародним союзом електрозв'язку через Регламенту радіозв'язку, прийнятого 6 грудня 1979 року на Всесвітній конференції з радіозв'язку в м. Женева, Швейцарія. Національні уряди регулюють технічні та експлуатаційні характеристики передачі радіо, і видають ліцензії окремим станціям з ідентифікаційними позивними. Потенційні оператори-аматори проходять перевірку на розуміння ключових концепцій електроніки та правил радіозв'язку.
Радіоаматори використовують різні режими передачі голосу, тексту, зображень і даних, та мають доступ до розподілу частот у всьому спектрі радіочастот. Це дає змогу спілкуватися у межах міст, регіонінів, країн, континентів, світу чи навіть у космосі. У багатьох країнах радіооператори-любителі також можуть надсилати, приймати або ретранслювати радіозв'язок між комп'ютерами або приймачами, підключеними для захисту віртуальних приватних мереж в Інтернеті.
Аматорський радіозв'язок офіційно представлений та координується Міжнародним Радіолюбительским Союзом, який організований у трьох регіонах і входить до складу національних радіоаматорських товариств, які існують у більшості країн світу.
Керівник гуртка Марина Дєєва