5 жовтня 2023 року Подорож до селища гончарства Опішні

Дата: 17.10.2023 15:31

Цікава подорож до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Селище Опішня на Полтавщині називають гончарною столицею України. Бо тут живуть, чи не найвідоміші митці держави та розміщений найбільший у Європі музей кераміки.

В Опішню за враженнями й купівлею гончарних виробів з'їжджаються туристи не тільки з усіх регіонів країни, а й з-за кордону.

Із селищем та його гончарними традиціями пов'язано багато історій, легенд та переказів. Чимало з них передаються тут із покоління в покоління.

Націона́льний музе́й-запові́дник украї́нського гонча́рства — науково-дослідний і культурно-освітній заклад, метою якого є збереження й популяризація гончарської спадщини України.

Національний музей-заповідник українського гончарства засновано в Опішні в 1986 році.

Це стародавнє селище здавна славилося як найбільший центр майстрів кераміки, гончарна столиця України.

В експозиції просто неба представлені ексклюзивні авторські роботи опішнянських гончарів, серед яких лауреати премії Тараса Шевченка, а також майстрів з інших регіонів, які беруть участь у щорічних фестивалях монументальної керамічної скульптури.

У виставковій залі представлені особливо цінні експонати, велика колекція книг про гончарство.

Вихованці наших гурточків відвідали казковий світ гончарства. Цікава екскурсія та перегляд кінофільму залишили теплий спогад про давнє ремесло.

За попередньою домовленістю відбулася зустріч із майстринею, яка продемонструвала мистецтво роботи на гончарному колі. Всі наші діти поїхали додому, з власноруч виготовленими соляночками.

Щасливі посмішки сяяли на личках діточок.

Керівники гуртків Вікторія Оксьоменко, Елена Жданова , Юлия Бугай